Sheep on Hunt

Sheep on Hunt

CHESAPEAKE BAY RETRIEVER

Ogólna charakterystyka
Psy tej rasy kochają ruch oraz pracę z człowiekiem i bardzo szybko się uczą. W porównaniu do pozostałych retrieverów mają większy temperament- dzięki czemu są doskonałymi stróżami. Są wspaniałymi i wiernymi członkami naszych rodzin.
Kochają wodę! Jak to retriever jego największym zamiłowaniem jest pływanie, a niestandardowa okrywa włosowa sprawia, że „spływa po nim jak po kaczce”!

Sierść i utrzymanie czystości:
Pielęgnacja tych psów jest bardzo łatwa. Ich sierść na głowie i nogach jest krótka i prosta, a na tułowiu zwija się w lekkie loczki. W dotyku sierść jest lekko szorstka i nie jest uciążliwa. Linieją okresowo. 

Zdrowie:
Chesapeake są z reguły zdrowe. Powinniśmy zwrócić uwagę na dysplazja stawów biodrowych i łokciowych, PRA (postępujący zanik siatkówki). Nie mają predyspozycji to alergii.

Wielkość: psy 58-66 cm, suki 53-61 cm

Waga: psy 30-36 kg, suki 25-32 kg


Wzorzec rasy ->  https://www.zkwp.pl/zg/wzorce/263.pdf

LAGOTTO ROMAGNOLO

Ogólna charakterystyka:
Lagotto są z natury bardzo żywiołowe i chętne do pracy. Jednak też bardzo emocjonalne. Łatwo je podniecić. Są bardzo łagodne, rodzinne, kochające towarzystwo i zabawy. Uwielbiają jeśli poświęca się im uwagę . Rasa tych psów jest niebywale skoczna, zwinna oraz bardzo dobrze pływa. Ich nos jest bardziej czuły, dlatego te psy są używane do szukania trufli. 

Sierść i utrzymanie czystości: 
Lagotto posiadają sierść, powszechnie znaną jako "włos". Ta okrywa włosowa rośnie dość szybko, a pielęgnacja jest raczej czasochłonna.  Strzyc powinno się je około 3-4 razy do roku. Należy rozczesywać sierść przynajmniej raz w tygodniu, aby nie doprowadzić do jej sfilcowania.  Psy tej rasy nie linieją! 

Zdrowie: 
bardzo odporny; w rasie znane są pewne choroby, takie jak zaburzenia móżdżkowe szczeniąt - JE (Juvenile Epilepsy), należy monitorować również stan łokci i bioder . Nie mają predyspozycji do alergii. 

Wielkość: psy 43-48-cm (idealna 46-cm), suki 41-46-cm (idealna 43-cm)

Waga: psy 13-16 kg, suki 11-14 kg

Wzorzec rasy -> https://www.zkwp.pl/zg/wzorce/298.pdf
Media Społecznościowe

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

M.K. Clinton

"Świat byłby lepszym miejscem, gdyby każdy potrafił kochać tak bezwarunkowo jak pies..."

Naszą hodowlę mogą Państwo znaleźć na Facebooku, Instagramie, a nawet na Tik Toku. 
Zapraszamy serdecznie :)